Manipulatory

 • Oferta-galeria-L Oferta-galeria-L
 • Strefa pracy manipulatora XS Strefa pracy manipulatora XS
 • Tubowy galeria Tubowy galeria
 • Strefa pracy manipulatora XXL Strefa pracy manipulatora XXL
 • Chwytaki-manipulatory-przemyslowe-specyfikacja Chwytaki-manipulatory-przemyslowe-specyfikacja
 • Page-img Page-img
 • Strefa pracy manipulatora L Strefa pracy manipulatora L
 • Oferta galeria XXL Oferta galeria XXL
 • Przenośnik teleskopowy PTT SIGMA Przenośnik teleskopowy PTT SIGMA
 • Manipulatory Przemysłowe

  Manipulatory Sigma z układem ramion przegubowych to manipulatory przemysłowe przeznaczone do łatwego i precyzyjnego transportu ładunku. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest umożliwienie operatorowi bezwysiłkowego przemieszczania, obracania i pozycjonowania przedmiotów o dużej masie lub dużym gabarycie. Wykorzystanie manipulatora Sigma na stanowisku pracy wpływa na zwiększenie komfortu i wydajności pracownika oraz na skrócenie cyklu roboczego.
  Manipulatory posiadają napęd pneumatyczny. Masa ładunku równoważona jest systemem ramion, dźwigni oraz siłowników. Oferujemy zabudowę stacjonarną na kolumnie, stacjonarną podwieszaną, podwieszaną jezdną oraz w wersji mobilnej z płytą stabilizacyjną do przemieszczania wózkiem widłowym lub popularnym ”paleciakiem”. W ofercie posiadamy urządzenia o zróżnicowanych parametrach oraz przystawkach.
  Nasz zespół zaprojektuje i wykona chwytak dostosowany do Twoich potrzeb.

  Manipulator Sigma XS

  SIGMA XS to manipulator typu balanser, stosowany do transportu w stanie wyważenia lekkich ładunków do 85 kg, w promieniu do 3m. Układ sterowania zapewnia szczególnie łatwe manipulowanie oraz dużą precyzję pozycjonowania ładunku. Został zaprojektowany z myślą o szybkiej i bezpiecznej pracy. Przeznaczony zarówno do transportu płyt meblowych, skrzyń, beczek, wiader jak i do wykorzystania w procesach montażowych.

  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  UDŹWIG [kg] 85 65 50 40
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 800 1000 1200 1400
  MINIMALNY PROMIEŃ [mm] 600 650 700 750
  MAKSYMALNY PROMIEŃ [mm] 1500 2000 2500 3000
  OPCJE ZABUDOWY
  • słupowa
  • podwieszana stacjonarna
  • podwieszana jezdna
  • stabilizacyjna płyta mobilna
  Opis
  Specyfikacja
  Katalog

  Manipulator Sigma L

  SIGMA L jest to manipulator przeznaczony do transportu ładunków o dopuszczalnej masie do 500 kg w promieniu do 4m. Został zaprojektowany dla przemysłu ciężkiego, meblarskiego, automotive, kolejnictwa, ale można zastosować go wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przyspieszenia procesów, zwiększenia bezpiecznego transportu czy dodatkowych manipulacji ładunkiem. Dzięki zastosowaniu zabezpieczeń, hamulców, zespołu zaworów dławiących, manipulowanie ładunkiem jest bezpieczne nawet w przypadku nagłego braku zasilania. Duży udźwig w połączeniu z szeroką ofertą chwytaków pozwala na bardzo uniwersalne zastosowanie tego urządzenia.

  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  UDŹWIG [kg] 500 400 335 285 250
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 1400 1400 1800 2100 2400
  MINIMALNY PROMIEŃ [mm] 750 800 850 950 1050
  MAKSYMALNY PROMIEŃ [mm] 2000 2500 3000 3500 4000
  OPCJE ZABUDOWY
  • słupowa
  • podwieszana stacjonarna
  • podwieszana jezdna
  • stabilizacyjna płyta mobilna
  Opis
  Specyfikacja
  Galeria
  Katalog

  Manipulator Sigma XXL

   SIGMA XXL to największy manipulator pneumatyczny, przeznaczony do transportu ładunków o dopuszczalnej masie do 1500 kg oraz zasięgu do 3m. Może być alternatywą dla małych suwnic. Jednak dzięki zastosowaniu wielu dodatkowych rozwiązań technicznych (hamulce w osi chwytaka, zawory dławiące oraz wspomagające ruch obrotowy w osi kolumny i wysięgnika), w odróżnieniu od suwnic, umożliwia w pełni ergonomiczne i bezpieczne manipulowanie ładunkiem w wielu osiach.
  W wersji podwieszanej do konstrukcji wsporczej, montowanym poniżej zabudowy suwnicowej, umożliwia manipulowanie ładunkiem na wyznaczonym obszarze roboczym, nie wyłączając z pracy samej suwnicy. Pozwala to na uzysk czasu i nie doprowadza do kolizji pracy różnych urządzeń.

  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  UDŹWIG [kg] 1500 1200 950 800 700 650
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 1500 1800 2100 2400 2700 3000
  MINIMALNY PROMIEŃ [mm] 800 900 1000 1100 1250 1400
  MAKSYMALNY PROMIEŃ [mm] 2500 3000 3500 4000 4500 5000
  OPCJE ZABUDOWY
  • słupowa
  • podwieszana stacjonarna
  • podwieszana jezdna
  • stabilizacyjna płyta mobilna
  Opis
  Specyfikacja
  Galeria
  Katalog

  Przystawki / chwytaki

  O funkcjonalności manipulatora decyduje odpowiednio dobrane mocowanie ładunku. SIGMA S.A. zapewnia szeroki wybór chwytaków przeznaczonych do transportu i precyzyjnego pozycjonowania elementów o różnym kształcie i gabarycie. Oferujemy mocowania z napędem mechanicznym lub pneumatycznym.
  Przy indywidualnych aplikacjach nasz zespół zaprojektuje i wykona chwytak dostosowany do Twoich potrzeb.

  Manipulator przemysłowy, chwytak uniwersalny zaciskowy.

  CHWYTAK ZACISKOWY UNIWERSALNY

  Chwytak zaprojektowany do transportu misek, sedesów i umywalek. Posiada mechanizm z siłownikiem do zacisku oraz umożliwia ręczny obrót chwytaka w osi Z.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak do beczek.

  CHWYTAK DO BECZEK

  Chwytak do beczek stalowych. Posiada sterowanie pneumatyczne. Za pomocą siłownika realizuje uchwyt szczękowy zbiornika. Wyposażony jest również w dodatkowy siłownik obrotowy ładunku wokół osi Y.

   
  Manipulator przemysłowy, podciśnieniowy chwytak do beczek.

  PODCIŚNIENIOWY CHWYTAK DO BECZEK

  Chwytak przeznaczony do elementów o profilu walca. Mocowanie ładunku realizowane z wykorzystaniem podciśnienia. Umożliwia obrót ładunku w zakresie 0°-90° w osi X.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak do skrzyń różnej budowy.

  CHWYTAK DO SKRZYŃ

  Chwytak przeznaczony do transportu skrzyń różnej budowy. Mocowanie ładunku realizowane jest dzięki zastosowaniu siłownika i mechanizmu rozporowego. Palce chwytaka rozpierają się o ścianki lub ucha skrzyń.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak podciśnieniowy do płyt.

  CHWYTAK PODCIŚNIENIOWY

  Mocowanie ładunku realizowane z wykorzystaniem podciśnienia. Regulowany rozstaw na trawersie oraz możliwość szybkiej wymiany przyssawek, umożliwia zastosowanie do szyb, płyt meblowych, drzwi, desek a nawet płyt z kamienia. W swojej zabudowie posiada siłownik do obrotu 0°-90° w osi X.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak widłowy.

  CHWYTAK WIDŁOWY

  Prosty chwytak o uniwersalnym zastosowaniu.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak hakowy do zestawów kołowych w kolejnictwie.

  CHWYTAK HAKOWY

  Zaprojektowany do transportu zestawów kołowych w kolejnictwie. Chwyt ładunku następuje za oś zestawu. Umożliwia obrót ładunku w osi Z.

   
  Manipulator przemysłowy, chwytak hakowy do zestawów kołowych w kolejnictwie.

  PRZYSTAWKA DO MONTAŻU MAŹNIC

  Przystawka wykorzystywana w kolejnictwie do transportu i pozycjonowania kadłubów łożyskowych z łożyskami lub bez. Zabudowany w siłowniki pneumatyczne, umożliwia pobieranie elementów z pozycji pionowej oraz poziomej. Posiada łatwo wymienne tuleje dla różnych średnic łożysk.

   
  Opis
  Specyfikacja

  Manipulatory linkowe

  Manipulatory linkowe Sigma to idealna alternatywa dla żurawi i prostych wciągarek. Operator, dzięki ergonomicznej dźwigni sterującej, posiada możliwość manipulowania ładunkiem w pełni bezpiecznie i efektywnie, minimalizując wysiłek własny. Masa ładunku zawieszonego na końcu linki, równoważona jest dzięki układowi pneumatycznemu, natomiast podnoszenie wspomagane jest systemem zbloczy i siłowników pneumatycznych. Operator za pomocą ergonomicznej rączki steruje pracą siłownika.

  Manipulator Linkowy SIGMA ML

  Manipulator SIGMA ML–50 wraz z zaprojektowanym i wykonanym chwytakiem znajduje zastosowanie przy pracach związanych z paletyzacją lub depaletyzacją, przemieszczaniem ładunków na liniach produkcyjnych. Zaprojektowany dla każdej branży, gdzie występuje potrzeba szybkiej pracy, od przemysłu drzewnego po branże spożywczą.

  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  UDŹWIG [kg] 80 70 60 50 40
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 850 950 1050 1200 1400
  MINIMALNY PROMIEŃ [mm] 610 630 670 700 750
  MAKSYMALNY PROMIEŃ [mm] 1600 1800 2100 2500 3000
  Opis
  Specyfikacja
  Katalog

  Manipulatory tubowe

  Manipulatory Tubowe marki AERO-LIFT, to podnośniki uniwersalnego zastosowania, wykorzystujące wysoką próżnię do mocowania ładunku. Podstawowym zadaniem tych urządzeń jest umożliwienie operatorowi bezwysiłkowego przemieszczania materiałów w procesie produkcyjnym lub montażowym. Dostępny jest szeroki wybór chwytaków. Umożliwia to użycie manipulatorów do przenoszenia ładunków o różnorodnym kształcie, gabarycie oraz wykonanych z różnych materiałów. Każdy podciśnieniowy podnośnik tubowy AERO-LIFT spełnia aktualne wymagania bezpieczeństwa zgodnie z normą EN14238 dla „ręcznie sterowanych urządzeń do manipulacji ładunkiem”. Zabudowa na słupie z ramieniem lub na systemie szyn podwieszanych, umożliwia pokrycie dowolnego obszaru strefą pracy manipulatora.
  Wykorzystanie tego urządzenia oszczędza czas, zabezpiecza ładunek i chroni pracownika poprzez ergonomiczny sposób pracy, co ma bezpośrednie przełożenie na ekonomiczne i wydajne procesy w Twojej firmie.

  Tube LIFTER

  Manipulator tubowy Vacuum Tube Lifter to wszechstronny podnośnik próżniowy o maksymalnej nośności wynoszącej 300kg. Wspomaganie podnoszenia z wykorzystaniem próżni umożliwia operatorowi w bardzo łatwy i lekki sposób transportować przedmioty o dużych gabarytach, dużej masie. Zastosowane zabezpieczenia chronią ładunek przed niekontrolowanym upadkiem w przypadku utraty zasilania. Szeroki wybór chwytaków, specjalne wykonanie ze stali nierdzewnej oraz wykorzystanie dodatkowych opcji, jak obudowy dźwiękoszczelne czy zdalne sterowanie zasilaniem, pozwalają na wykorzystanie urządzenia w dowolnej branży przemysłu.

  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  TYP MINI-LIFT 30 FLEX-LIFT 35 MULTI-LIFT 50
  UDŹWIG [kg] 30 35 50
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 1700 1700 1700
  PRĘDKOŚĆ PODNOSZENIA [m/min.] 0 - 50 0 - 50 0 - 50
  ŚREDNICA TUBY Φ [mm] 120 120 160
  GENERATOR PODCIŚNIENIA Blower 3kW 400V/50Hz
  CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
  TYP MAXI-LIFT 75 MAXI-LIFT 100 MAXI-LIFT 200 MAXI-LIFT 300
  UDŹWIG [kg] 75 100 200 300
  WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA [mm] 1700 1620 1520 600
  PRĘDKOŚĆ PODNOSZENIA [m/min.] 0 - 50 0 - 30 0 - 30 0 - 30
  ŚREDNICA TUBY Φ [mm] 175 200 250 300
  GENERATOR PODCIŚNIENIA Blower 3kW 400V/50Hz
  Opis
  Specyfikacja
  Galeria
  Katalog