Automatyka

Dział Badań i Rozwoju specjalizuje się w projektowaniu i wdrożeniach nowoczesnych systemów automatyki i sterowania, robotyki, a także aparatury kontrolnej i pomiarowej. Wykonywane przez naszych inżynierów projekty znacząco wpływają na działalność naszych Klientów, zwiększając sprawność, wydajność i bezpieczeństwo realizowanych przez nich procesów. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i staramy się dokładnie poznać technologię, co pozwala na optymalizację procesu. Wykonujemy projekty dostosowane do indywidualnych wymagań odbiorcy przy zachowaniu wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa. Dzięki doświadczeniu i otwartości na nowe rozwiązania jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Świadczymy usługi w zakresie integracji i programowania robotów przemysłowych. W swoich pracach szczególną uwagę zwracamy na estetykę wykonania, poprawność oznaczeń i dokładność połączeń.

 

 

Automatyka przemysłowa

Na etapie wstępnym zajmujemy się określeniem wymagań i przygotowaniem koncepcji układu sterowania. Prowadzimy również doradztwo techniczne w zakresie udoskonalenia procesów produkcyjnych i maszyn w celu zwiększenia wydajności, ograniczenia awaryjności. Wykonujemy kompletne systemy sterowania maszynami i instalacje technologiczne z wykorzystaniem sterowników PLC, (standard komunikacji Profinet, Profibus, Ethernet IP, Modbus TCP, Modbus RTU, IO-Link) Programujemy sterowniki PLC, (Siemens, Allen Bradley, Schneider, IDEC), Wykonujemy wizualizacje procesów przemysłowych z wykorzystaniem paneli operatorskich HMI i komputerowych stacji SCADA.

Projektujemy, rysujemy schematy elektryczne. Przeprowadzamy rozruchy urządzeń, oraz testy funkcjonalne, świadczymy pomoc przy uruchomieniu. Wykonujemy szafy sterownicze i rozdzielnice nn. Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa, oceny ryzyka. Wspomagamy konstruktorów przy opracowywaniu koncepcji urządzeń. Projektujemy oraz wykonujemy montaż paneli operatorskich, stanowisk produkcyjnych, kontrolnych i pomiarowych. Wykonujemy integrację urządzeń automatyki przemysłowej w jeden system.

Prowadzimy szkolenia dla obsługi oraz personelu technicznego. Projektujemy układy pneumatyczne. Wykonujemy aparaturę kontrolno-pomiarową. Wykonujemy systemy wizyjne do kontroli jakości wykonanych elementów.

Robotyka

Programujemy roboty przemysłowe. Prowadzimy serwis robotów przemysłowych. Zajmujemy się przygotowaniem i wdrożeniem zrobotyzowanych stanowisk. Wykonujemy zautomatyzowane stanowiska paletyzacji, depaletyzacji. 

 

Przenośniki teleskopowe

Przenośniki teleskopowe taśmowe to urządzenia, które za pomocą regulowanych sekcji wysuwnych znacząco przyśpieszają proces rozładunku i załadunku naczep samochodów ciężarowych lub kontenerów. Podstawowym zadaniem przenośników teleskopowych jest wspomaganie pracownika oraz podniesienie wydajności na stanowisku pracy poprzez zmniejszenie ręcznego przenoszenia produktów przez operatora. Przenośniki teleskopowe to świetnie sprawdzające się rozwiązanie w branży KEP, w centrach logistycznych, centrach przeładunkowych i wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki załadunek i rozładunek.

Przenośnik teleskopowy taśmowy

Przenośnik PTT SIGMA to urządzenie, które za pomocą sekcji wysuwnych umożliwia regulacje długości w zakresie: 7,5m - 22,5m minimalizując konieczność ręcznego przenoszenia produktów przez operatora. Konstrukcja jest przystosowana do wyposażenia przenośnika na jego wysięgu w manipulator przemysłowy.

CHATAKTERYSTYKA TECHNICZNA
DŁUGOŚĆ MINIMALNA [m] 7.5
DŁUGOŚĆ WYSUWU [m] 15
DŁUGOŚĆ MAKSYMALNA [m] 22.5
SZEROKOŚĆ (bez podpór) [mm] 1280
WYSOKOŚĆ CAŁKOWITA [mm] ~1200
RODZAJ PODPÓR sztywne lub hydrauliczne
SZEROKOŚĆ TAŚMY [mm] 800
PRĘDKOŚĆ TAŚMY [m/s] 0.5
PRĘDKOŚĆ WYSUWU [m/s] 0.25
ŁADOWNOŚĆ [kg/m.b.] 50
KIERUNEK TRANSPORTU dwukierunkowy - rozładunek, ładunek
SUMARYCZNA MOC PRZYŁĄCZENIOWA [kW] 6
MASA WŁASNA [t] 6
Opis
Specyfikacja
Galeria
Katalog

Elektronika

Projektujemy układy elektroniczne oraz płytki PCB. Projektowane przez nas układy elektroniczne znalazły zastosowanie w bardzo wielu zrealizowanych projektach.  Bazując na wieloletnim doświadczeniu, wykształceniu i dysponując profesjonalnymi narzędziami możemy zagwarantować najwyższą jakość naszych usług.

-->